Vijf basisscholen uit gemeente Maasgouw en drie uit gemeente Leudal doen tussen 24 maart en 17 april mee met de Textiel Race. Dit is een wedstrijd tussen de scholen om zoveel mogelijk oud textiel bij mensen uit de buurt op te halen.
De Textiel Race ging woensdag 19 maart officieel van start tijdens een kick-off op basisschool De Koningsspil in Thorn. Wethouder Sjors Blomen trapte af en vertelde de leerlingen over het belang van de Textiel Race. De basisscholen die meedoen zijn: Basisschool de Sleye (Heel), Basisschool de Triangel (Linne), Basisschool de Toermalijn (Maasbracht), Basisschool de Maasparel (Stevensweert) en Basisschool de Koningsspil (Thorn).© Textiel Race
"Ik vind het mooi dat de scholen meedoen", zegt wethouder Blomen. "De leerlingen krijgen les over de problemen rond textielafval. Ze leren dat grondstoffen schaars zijn en dat we met z'n allen veel te veel kleding kopen. Er is tegenwoordig een constant aanbod van nieuwe stijlen met matige kwaliteit tegen zeer lage prijzen. Deze 'fast fashion' heeft ervoor gezorgd dat we veel meer kleding produceren en weggooien en daarmee wordt de textiel afvalberg steeds groter! Zo worden ze zich ervan bewust dat het produceren van nieuw textiel een grote impact heeft op mens en milieu. Daarna gaan ze aan de slag om zoveel mogelijk textiel in te zamelen. Denk aan oude kleding en schoenen, maar ook beddengoed, sjaals, handdoeken en dergelijke. De school die het meest inzamelt, wint. Leuk en leerzaam!"
Bron: Gemeente Maasgouw