Na het faillissement van CASA International verkeert het personeel van de Nederlandse vestigingen in onzekerheid. Terwijl de Belgische winkels en het hoofdkantoor zijn gesloten, blijven de Nederlandse filialen voorlopig open. Medewerkers weten echter niet hoelang dit nog duurt en vrezen dat zij deze maand geen salaris ontvangen.© Dreamstime
Het faillissement van CASA International en de logistieke tak CASA Logistics werd begin maart uitgesproken door de Belgische rechter. In België zijn 63 winkels, het distributiecentrum en het hoofdkantoor gesloten, waardoor ruim 500 werknemers hun baan verloren. Buiten België werken nog ongeveer 1.700 mensen voor het concern.
De Nederlandse CASA-winkels vallen onder een aparte vennootschap en zijn formeel niet failliet. Toch zijn ze sterk afhankelijk van het moederbedrijf voor onder andere inkoop, bevoorrading en loonadministratie. Curatoren onderzoeken de mogelijkheden per vestiging, maar door ontslagen binnen de centrale organisatie ligt de uitvoering grotendeels stil.
Vakbonden en medewerkers tasten in het duister over de toekomst van de Nederlandse filialen. Of de buitenlandse winkels worden meegetrokken in het faillissement, blijft onzeker.
Bron: RTL