Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Beddenmarkt in kaart: 'Boxspring blijft koning, waterbed maakt comeback'

De Beddenbranche Marktmonitor 2025 geeft een actueel en helder beeld van de Nederlandse beddenmarkt. Uit de analyse van het online zoekgedrag van de consument blijkt dat de boxspring nog altijd populair is. De maand januari is de meest favoriete maand van het jaar voor de oriëntatie op een nieuw bed. Het komende jaar wordt een relatief goed jaar voor de verkoop van waterbedden, aldus de op big data gebaseerde prognoses voor het jaar 2025, al blijft het marktsegment waterbedden wel beperkt in omvang. De verkoop van hoogslapers en halfhoogslapers zal dit jaar naar verwachting een stap terug doen met tegenvallende verkoopcijfers.

© DreamstimeFoto ter illustratie: Dreamstime.

Oriëntatiegedrag voor een bed
Uit de database van zoekopdrachten die gerelateerd zijn aan bedden blijkt dat in de afgelopen vier jaar er maandelijks ruim 2,2 miljoen zoekopdrachten in Nederland zijn uitgevoerd op het gebied van bedden. Het zoekvolume is de afgelopen paar jaar licht afgenomen. Betrof het gemiddeld aantal maandelijkse zoekopdrachten in 2021 nog 2,4 miljoen zoekopdrachten, in het jaar 2024 werd er maandelijks gemiddeld 2,1 miljoen keer gezocht naar bedden. Daarmee is het zoekvolume in drie jaar tijd met 13,4% afgenomen.

Onderstaand figuur toont de ontwikkeling van het beddenbranche gerelateerde zoekvolume per maand over de afgelopen vier jaar (exclusief bedtextiel).



Door de jaren heen zien we een licht dalende tendens van het zoekvolume. Opvallend is de jaarlijkse piek in de maand januari. Het zoekvolume van de zoekopdrachten gerelateerd aan bedden over de afgelopen vier jaar is tevens per maand geanalyseerd. Hierbij is gemeten hoe groot het zoekvolume-aandeel per maand is over de afgelopen vier jaar. Indien er iedere maand evenveel wordt gezocht, dus gelijkmatig over het hele jaar verdeeld, dan zou het maandelijkse aandeel in het zoekvolume 8,3% zijn (100%/12 maanden). Onderstaand figuur toont het aandeel van het jaarlijkse zoekvolume per maand van zoekopdrachten gerelateerd aan bedden over de afgelopen vier jaar. Daaruit valt af te lezen dat het zoekvolume redelijk gelijkmatig is verdeeld over de maanden. De aandelen per maand variëren tussen de 6,7 en 11,1 procent. In de maanden januari, oktober en november is het zoekvolume relatief groot. In de maand januari wordt er het meest gezocht naar bedden. Deze maand vertegenwoordigt 11,1 procent van het jaarlijkse zoekvolume. In het voorjaar wordt er relatief weinig naar bedden gezocht.

In hoeverre neemt het zoekvolume naar bedden toe of af? Onderstaand figuur toont de jaarlijkse mutatie van het zoekvolume.

Maandelijks aandeel in het zoekvolume.

Het zoekvolume daalde in het jaar 2022 met 11 procent, waarna het zoekvolume in het jaar 2023 met twee procent toenam. In het jaar 2024 nam het zoekvolume met 4 procent af ten opzichte van het voorgaande jaar. De daling en stabilisatie van het zoekvolume is een correctie op die extreme groei tijdens de corona pandemie in de twee jaren er voor.


Jaar-op-jaar ontwikkeling van het zoekvolume.

Boxspring nog altijd populair
Omdat er met verschillende zoektermen en zoekwoordcombinaties naar een bepaald type bed wordt gezocht, is de big data in dit onderzoeksrapport verder geanalyseerd per zoekwoord. Het kan namelijk goed zijn dat een bepaald zoekwoord voor een soort bed steeds vaker wordt gebruikt terwijl een bepaalde zoekwoordcombinatie voor hetzelfde soort bed minder vaak wordt gebruikt. Het gemiddeld aantal maandelijkse zoekopdrachten van een zoekwoord is een optelsom van alle verschillende zoekwoordcombinaties waarin het zoekwoord voorkomt. Naar welke specifieke soorten bedden wordt er het meest gezocht? Bij deze analyse is een aantal soorten bedden onderscheiden zoals de consument zoekt. Deze indeling is tot stand gekomen op basis van de meest voorkomende zoektermen die de consument gebruikt bij het online zoeken naar informatie over bedden. Het gemiddeld aantal maandelijkse zoekopdrachten van een soort bed is een optelsom van alle verschillende zoekwoord-combinaties waarin het soort bed als zoekterm voorkomt.


Gemiddeld aantal maandelijkse zoekopdrachten afgelopen vier jaar.

Het soort bed met het meeste zoekvolume is de boxspring. In de afgelopen vier jaar werd er ruim 333.000 keer per maand in de Google zoekmachine in Nederland gezocht met de term "boxspring" in de zoekopdracht in relatie tot bedden. De hoogslaper behaalde per maand gemiddeld ruim 106.000 zoekopdrachten. In de top van de ranglijst zien we verder het kinderbed, het stapelbed, de twijfelaar en het peuterbed. Het complete overzicht met meer dan 40 soorten bedden en exacte aantallen tref je in de Beddenbranche Marktmonitor 2025.


Aandeel in het zoekvolume afgelopen vier jaar.

Bijna 38 procent van het zoekvolume met type bed aanduiding heeft betrekking op boxsprings. Op de tweede plaats staat de hoogslaper met een aandeel van ruim 12 procent in het zoekvolume. Op drie staat het kinderbed, dat 7,6 procent van het zoekvolume vertegenwoordigt.

Prognoses 2025
Met name het waterbed heeft een sterke uitgangspositie; zowel de relatieve groei als de relatieve groeiversnelling is voor dit soort bed positief ten opzichte van de andere soorten bedden. Het komende jaar wordt een relatief goed jaar voor de verkoop van waterbedden, aldus de op big data gebaseerde prognoses voor het jaar 2025, al blijft het marktsegment waterbedden wel beperkt in omvang. De verkoop van hoogslapers en halfhoogslapers zal dit jaar naar verwachting een stap terug doen met tegenvallende verkoopcijfers.

Meer informatie:
Van Es Marketing Services – marktdata.nl
Willem de Clercqstraat 53
7604 AR Almelo
0546 45 66 62
info@marktdata.nl
www.marktdata.nl

Publicatiedatum: